Miss Univerzity Karlovy: Spojení krásy a intelektu

Již druhým rokem se pod záštitou Studentské unie rozjíždí přehlídka krásy a intelektu – soutěž Miss Univerzity Karlovy. I v letošním roce jsou prostřednictvím nových finalistek reprezentovány různé fakulty univerzity, a to včetně Farmaceutické fakulty v Hradci Králové. O tom, která z dívek se stane novou Miss UK 2012, rozhodne odborná porota již 29. listopadu na finálovém galavečeru v pražském klubu Roxy.

V neděli 28. října proběhl v pražském Hotelu InterContinental casting druhého ročníku Miss Univerzity Karlovy. Porotu složenou nejen z organizačního týmu přišlo okouzlit několik desítek přihlášených studentek. Casting byl rozdělen na dvě části: účelem první části bylo každou dívku co nejvíce poznat z hlediska osobního vystupování a prověřit její intelekt; v druhé části, v níž se dívky představily v plavkách, se pak hodnotila celková reprezentativnost. „Chceme, aby soutěž dostála svému názvu. Ze zásady nehodnotíme pouze vzhled kandidátek, ale celkové osobní charisma a také intelekt,“ shrnuje kritéria výběru finalistek Tomáš Gavlas, pořadatel Miss UK.

Letošní osmička finalistek vytváří nevšední paletu osobností, které kromě zvolených studijních oborů zvládají i řadu dalších obecně prospěšných aktivit. Například studentka Elizabeth Adenubiová se angažuje v nespočtu projektů k podpoře veřejného zdraví, Kristýna Maulenová strávila léto v Indii, kde vyučovala malé děti, a Karolína Košťálová je instruktorkou kurzu první pomoci. Své příběhy mají však i ostatní finalistky.

Listopad není jen měsícem pánského kníru, ale také měsícem oslav krásy a intelektu. Finalistky Miss UK čeká nabitý program. Týden po castingu se v prostorách Botanické zahrady hl. města Prahy uskutečnilo profesionální focení všech finalistek a o den později také natáčení upoutávkového spotu. Týden před finále se uskuteční univerzitní roadshow, v rámci které se každá finalistka představí své domovské fakultě. Kategorii Miss Sympatie mají totiž v rukou právě studenti a návštěvníci finálového galavečera. A proto je důležité, aby měl každý možnost poznat svou favoritku osobně.

Zde jsou jména finalistek společně s jejich studijními obory:

1. Ingrid Žváčková, Filozofická fakulta: Středoevropská studia

2. Barbara Škodová, Farmaceutická fakulta

3. Karolína Košťálová, 1. lékařská fakulta

4. Elizabeth Adenubiová, 3. lékařská fakulta

5. Tereza Jinochová, Pedagogická fakulta

6. Kristýna Maulenová, Filozofická fakulta: Psychologie

7. Veronika Tomanová, Právnická fakulta

8. Gabriela Fialová: Pedagogická fakulta

 

O titul Miss Univerzity Karlovy se dívky utkají ve čtvrtek 29. listopadu od 19:30 v pražském klubu Roxy. Návštěvníky akce čeká bohatý program: přehlídka retro šatů a luxusního spodního prádla v podání krásných finalistek, koncert kapely Toxique a mnohé další. Vítězka se může těšit na krásné ceny od našich partnerů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 5 + 2 ?
Please leave these two fields as-is: