Jednoznačná volba: dovolená Rakousko

Vysoký standard služeb stejně jako životní úroveň, nádherná příroda a kouzelná krajina nedaleko za hranicemi České republiky. Součet všech těchto plus hovoří jednoznačně pro aktivní dovolenou v Rakousku. Nepřítomnost moře hravě nahradí krásná alpská jezera spolu s kvalitně vybavenými bazény, koupališti a termálními lázněmi. Není tedy jediný důvod vláčet se na dovolenou dvakrát tak daleko, než je nutné.

 Do rakouských turisticky zajímavých destinací se dostanete pohodlně a za poloviční dobu než trvá leckdy úmorná cesta do Čechy hojně navštěvovaného Chorvatska. Nejen kvůli této přednosti v posledních letech začínají považovat dovolenou v Rakousku za ideál rodiny s dětmi a senioři.

Není se čemu divit, vždyť tento ráj za humny nabízí širokou škálu možností pro relaxaci, poznání i aktivní vyžití na čistém vzduchu ve stínu velehor. Rakouskem na kole se mohou vydat i méně zdatní sportovci. Vhodně vybrané trasy v okolí jezer se obvykle nevyznačují vysokými převýšeními. Na druhou stranu krajina velehor skýtá také řadu výzev.

Jestliže vaše ratolesti začínají dorůstat do věku, kdy je pro ně společná dovolená s rodiči na hraně únosnosti, zkuste zvolit právě dovolenou v Rakousku. Rodiny, kde je cyklistika součástí životního stylu, jistě ocení, že jejich teenageři dostanou prostor překonat sami sebe a porovnat své možnosti s ostatními účastníky dovolené. Další možností, jak protáhnout nohy svých zlenivělých dětí, které obvykle tráví hodiny a týdny u počítače, je pěší turistika.

Nedílnou součástí nabídky některých cestovních kanceláří, které se specializují na dovolenou Rakousku, bývají i zájezdy s předplacenou slevovou kartou. Ty nezbývá než doporučit. Díky takové kartě, která je platná obvykle v celém daném regionu, můžete bezplatně využít lanovky, placené silnice, horské železnice, lodní dopravu po jezerech a na vstup zdarma do bazénů a na koupaliště, do muzeí či zámků.

Výčet možností, které pro nabytí nových sil Rakousko nabízí, tímto zdaleka nekončí. Je zde rovněž bohatá historie. Mnozí lidé k našim jižním sousedům míří třeba za hudebním skladatelem Wolfgangem Amadeem Mozartem nebo císařovnou Alžbětou Bavorskou zvanou Sisi, která se s Františkem Josefem seznámila v Bad Ischlu. Stranou pozornosti turistů nezůstává ani Orlí hnízdo Adolfa Hitlera. Takže se není čemu divit, že směr dovolená Rakousko, volí Češi čím dál raději.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 13 + 12 ?
Please leave these two fields as-is: