Pacienty boskovické nemocnice ošetřuje nejsympatičtější sestřička roku 2012

Do finálové desítky soutěže BATIST Nej sestřička 2012 se probojovala Alena Žáčková z boskovické nemocnice. Ocenění nejlepší zdravotní sestry se mladá zdravotní sestřička z interní jednotky intenzivní péče snažila získat před porotou složenou z představitelů zdravotní sféry a kulturního života. Zasedali v ní například ministr zdravotnictví České republiky Leoš Heger, prezidentka České asociace sester Dana Jurásková, Radim Uzel nebo Jan Přeučil.

„Do soutěže mě přihlásila naše vrchní sestra. S žádným větším úspěchem jsem nepočítala, brala jsem to jako novou zkušenost. To, že jsem vyhrála dvě ceny sympatie, mi udělalo velkou radost,“ říká oceněná zdravotní sestřička Žáčková, která musela před porotou prokázat své kvality v rozličných disciplínách.
Práce zdravotních sester není jen o kvalitním vzdělání a profesionalitě. Jedná se o poslání a mnohdy je to právě lidskost, která dokáže pomoci nejvíce. „Práce zdravotní sestry je velmi zodpovědné a náročné povolání. Jsem ale ráda, že jsem si tuto práci zvolila. Těší mě, když mohu být nápomocná lidem, kteří to potřebují,“ popisuje Žáčková.
Cílem soutěže bylo vyjádřit poděkování za náročnou práci, kterou zdravotní sestry odvádějí. Do letošního již čtvrtého ročníku se přihlásilo pět set uchazeček. Slavnostní vyhlášení proběhlo 13. října v náchodském divadle. Zvítězila 48letá Lenka Nováková z interního oddělení nemocnice ve Frýdku – Místku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 15 + 6 ?
Please leave these two fields as-is: