Vítězka projektu Děti malují se setkala se svým sportovním idolem

Autorka výherního obrázku kategorie B, Tereza  Marešová z Vlašimi, měla možnost setkat se v pátek 21. září 2012 se svou  sportovní hvězdou. Vybrala si profesi balet, tedy stejný obor, jaký  ztvárnila sama na výherním obrázku.

Společnost Mediatel zprostředkovala vítězce setkání s první sólistkou  Národního divadla paní Zuzanou Susovou. Ta Terezku pozvala na zkoušku  představení uměleckého šéfa a choreografa Petra Zusky Brel - Vysockij –  Kryl /Sólo pro tři do krásných prostor Anenského paláce, kde zkoušky baletu  Národního divadla probíhají.

Výběr tématu zkoušky oslovil jedenáctiletou školačku natolik, že vydržela  sledovat téměř celou tříhodinovou zkoušku. Zaujal ji jak balet, tak i  měnící se styl hudby tří zpívajících básníků 60. a 70. let minulého století  - Jacquese Brela, Vladimira Vysockého a Karla Kryla, kteří dnes již patří  mezi klasiky. Ovšem o klasický tanec rozhodně nešlo.

A jak se líbilo setkání s paní Susovou a možnost být na zkoušce samotné  výherkyni?

„Byl to krásný zážitek a moje první setkání s opravdovou baletkou. Nevěděla  jsem, co na mě čeká, ale líbilo se mi to. Dokonce mám i podpis od paní  Susové na svém obrázku,“ říká Terezka.

O čem byl projekt „Děti malují“?

Talentová soutěž pod názvem „Děti malují“ s tématem „Můj sportovní vzor/Můj  oblíbený sport“ byla určena dětem ve věku od tří do jedenácti let. Pro  vítěze krajských kol si jako výhru pořadatel připravil dárkovou poukázku v  hodnotě 500 Kč. Hlavní výhrou pak bylo osobní setkání se sportovním vzorem. Jako bonus pak výherkyně získala finanční odměnu v hodnotě 20.000 Kč na  podporu kreativních dílniček ve škole.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 3 + 10 ?
Please leave these two fields as-is: