Chcete být in? Vyrazte na Maledivy

Existuje-li na zemi místo, kde se budete cítit jako v pohádce, jsou jím Maledivy. Tyto okouzlující ostrůvky leží uprostřed oceánu poblíž Indie a představují místo, které lze bez nadsázky popsat jako ráj na zemi. Naleznete tu romantická obydlí z přírodních materiálů postavená na bílém pobřeží azurového moře, lidé jsou zde pohostinní a přátelští. A hlavně  – dovolená na Maledivách již dávno není výsadou horních deseti tisíc.

Země, která si šetří na nová území

Celé Maledivy jsou ve své podstatě devatenáct ostrůvků uprostřed Indického oceánu. Leží poblíž rovníku, díky čemuž je zde klima pro dovolenou více než příznivé. Nejvyšší bod tohoto státu leží pouhých 250 centimetrů nad hladinou moře, od roku 2008 tak zdejší vláda zřídila speciální fond, z jehož výnosů si země buduje nová území, aby se tak vyrovnala s důsledky změn klimatu.

Největší a hlavní město Malediv, Male, má něco nad 100 000 obyvatel a zabírá jeden celý ostrov. Naleznete zde i mezinárodní letiště. Žádné jiné město této země nemá více než 10 000 obyvatel.

Lidé jsou zde srdeční a mají rádi dárky

Když přiletíte na Maledivy, okouzlí vás nepopsatelný klid. Místní obyvatelé jsou enormně pohostinní, je však třeba mít na paměti, že coby sunitští muslimové si potrpí na drobné dary a osobní kontakt. V hotelu vás čeká solidní evropský standard oděný do tropického hávu a mimo turistické komplexy tropická exotika s evropskou bezpečností.

Máte pocit, že Maledivy jsou za hranicí vašich snů? Přestože se jedná o mimořádně atraktivní a exotickou destinaci, pokud jde o dovolené last minute, Maledivy můžete navštívit již od 30 000 korun. Desetidenní pobyt v tropickém ráji za tuto cenu jistě stojí.

One Response to Chcete být in? Vyrazte na Maledivy

  1. I am from Maldivy. Just reading different websites about Maledivy and came here. This website has very good information. I am sure many people will find it useful.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 6 + 7 ?
Please leave these two fields as-is: