Češky se stydí za své nahé tělo

Výrazná většina českých žen se stydí za své nahé  tělo. Více jak dvě třetiny žen pak kvůli svým fyzickým parametrům trpí  komplexy. Naopak čeští muži, kteří patří mezi nejtlustší v Evropě, si ze  svých nadbytečných kilogramů a otylých postav takové starosti jako jejich  ženské protějšky nedělají. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu společnosti  SANEP, podle kterého se za své nahé tělo stydí necelé dvě pětiny mužů.  Komplexy ze svého nahého těla pak trápí pouze necelou čtvrtinu mužů.  Výraznější rozdíly mezi a muži rovněž panují v otázce vnímání své nahoty  při intimních hrátkách. Zatímco při sexu vyvolává nahota stud u téměř dvou  pětin žen, obdobné pocity zažívá necelá desetina mužů. Lze tedy říci, že pocity studu se v kontaktu s těmi nejbližšími vytrácejí, nicméně kult krásného vysportovaného těla je společenskou normou, jež výrazně ovlivňuje  estetické vnímání sebe sama či ostatních, a to zejména u žen.

Z  exkluzivního průzkumu společnosti SANEP dále vyplývá, že Češi bez ohledu na  pohlaví nepatří mezi exhibicionisty. To dokládá i fakt, že drtivá většina  mužů i žen neholduje návštěvám nudistických pláží. Ovšem i přesto, že Češi  nepatří mezi příznivce exhibicionismu, či producírování na nudistických  plážích, případný otevřený rozhovor ohledně jejich nahoty jim žádný problém  nedělá. Ve srovnání s šetřením, které společnost SANEP provedla na stejné  téma v loňském roce, je patrné, že vzrostl počet mužů, kteří se stydí za  své nahé tělo nebo kvůli své nahotě trpí komplexy.

Za své nahé tělo se stydí téměř dvě třetiny (66,4 procenta) dotázaných žen,  které představují reprezentativní vzorek něžného pohlaví v České republice.  Na rozdíl od žen se za svou nahotu stydí pouze třetina mužů (36,6  procenta), kteří představují reprezentativní vzorek mužské populace.  Zajímavostí pak je, že počet mužů, kteří se stydí za své nahé tělo,  vzrostl, v porovnání s posledním šetřením společnosti SANEP, o 4,2  procentního bodu. Naopak počet žen, které se za svou nahotu stydí, klesl,  byť velmi mírně, o 0,2 procentního bodu.

Komplexy ze svého nahého těla trápí více jak nadpoloviční většinu (54,7  procenta) českých žen. Stejný problém pak sužuje 23,2 procenta mužů. I v  této otázce se poměrně značně zvýšil počet mužů, kteří ve srovnání posledním průzkumem na stejné téma, své nahé tělo vnímají negativně. Za své  nahé tělo, se pak oproti červenci minulého roku, stydí o 5,3 procentního  bodu více mužů a o 0,5 procentního bodu více žen.

Rozhodně rovněž není bez zajímavosti, že v oblasti sexu a sexuálních hrátek  ustupují pocity studu ze svého nahého těla u řady žen i mužů do pozadí. Za  své nahé tělo se totiž při intimních chvilkách stydí 38,1 procenta žen a  pouze 7,9 procenta mužů. Sex je tedy oblastí, v níž u řady Čechů ustupuje  stud do pozadí. Patrný je rovněž fakt, že si muži v intimních chvílích  připouštějí své případné fyzické nedostatky mnohem méně než ženy.

Za příznivce exhibicionismu se v České republice označuje pouhých 5,2 procenta žen a 4,7 procenta mužů. Fakt, že Češi neradi veřejně předvádí svá  nahá těla, dokládá i skutečnost, že nemají v oblibě nudistické pláže. Ty vyhledává pouze 6,1 procenta žen a 7,7 procenta mužů. I nadále tak platí,  že muži se s podobou svého těla dokáží smířit lépe než ženy.

I přes stud a komplexy, které u části respondentů vyvolávají jejich nahá  těla je zjevné, že se Češi nebojí otevřených rozhovorů týkající se nahoty,  a to ani, když se jedná o jejich vlastní postavu.
Otázky a rozhovory  týkající se nahoty pak považuje za nepříjemné 44,3 procenta žen a 30,5  procenta mužů.Hledali jste:
nahe zeny (10)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 4 + 9 ?
Please leave these two fields as-is: